garnitur
Kategorie:

Czy garnitury znikną ze świata mody męskiej?

Moda męska to dość rozległy temat, który obejmuje różne zagadnienia i rodzaje ubrań. Do ich grona zaliczają się między innymi eleganckie garnitury. Oczywiście nie są to jedyne eleganckie rodzaje ubrań, dlatego właśnie sporo osób zastanawia się nad przyszłością garniturów i nad tym czy znikną one ze świata męskiej mody, tym bardziej, że branża odzieżowa, w tym związana z garniturami, dość mocno ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa.

Dwie główne grupy klientów

Obostrzenia spowodowały, że ludzie rzadziej wychodzą gdziekolwiek, a w szczególności na różnego rodzaju oficjalne i eleganckie imprezy. W związku z tym dwie główne grupy klientów rzadziej decydują się na kupno takiej odzieży. Pierwszą z nich stanowią osoby, które kupują garnitury na różne oficjalne okazje i uroczystości rodzinne, takie jak na przykład śluby i wesela. Jeden ślub średniej wielkości może wygenerować sporą sprzedaż, ponieważ garnitur jest wymagany nie tylko od Pana Młodego, ale również od świadka i męskiego grona gości weselnych. Zaostrzenia związane z brakiem organizacji wesel sprawiły, że sprzedaż garniturów bardzo mocno spadła.

Do drugiej grupy użytkowników garniturów zaliczają się pracownicy różnych firm i korporacji, którzy wcześniej nosili regularnie taką odzież. Po przejściu na pracę zdalną okazało się, że takie eleganckie ubrania nie są nikomu potrzebne w domowym biurze. Nawet w przypadku konferencji wideo, wystarczyła tylko marynarka lub biała koszula ze stójką, aby wyglądać elegancko. Najnowsze badania i ankiety pokazały, że wiele firm planuje utrzymanie pracy zdalnej, nawet po całkowitym ustaniu pandemii koronawirusa. W związku z tym sprzedaż garniturów może znacząco spaść.

Warto też dodać, że w przypadku odzieży codziennej, ludzie preferują mniej formalne ubrania. W związku z tymi informacjami, wiele osób zastanawia się czy oznacza to powolne znikanie garnuturów ze świata mody.

Moda często się zmienia

Aktualnie popularność garniturów jest mniejsza i pewnie tendencja ta będzie się pogłębiać przez pewien czas, ale należy pamiętać, że moda to zjawisko, które często zatacza koło i po 20-30 latach dawne trendy wracają. Podobnie może się stać z garniturami, które mogą zyskać status modnej odzieży ubieranej chętnie na co dzień przez wiele młodych osób. Aktualnie dużą popularnością cieszą się luźne, mniej formalne ubrania typu ulicznego. Można więc przypuszczać, że w najbliższych latach, aby wybić się z czymś nowym, projektanci zaczną sięgać po bardziej eleganckie rozwiązania przeznaczone do użytkowania na co dzień.

Drugim argumentem przemawiającym za tym, że garnitury nie odejdą do lamusa jest fakt, że co prawda eleganckie okazje są w tej chwili ograniczone, ale z drugiej strony nie znikną one całkowicie. W związku z tym garnitur będzie potrzebny każdemu w większym lub mniejszym zakresie. Wyjścia do teatrów, filharmonii, opery, na wesela, komunie, chrzciny i w inne miejsca – są to tylko przykłady okazji idealnych do kupienia i założenia na siebie garnituru.

Upodobania wielu Panów nie ulegają zmianie

Oczywiście istnieje spora grupa mężczyzn, którzy niezależnie od okazji, zakładają na siebie garnitur, ponieważ po prostu lubią taki rodzaj odzieży. Takie osoby nie znikną z rynku, a nawet istnieje spora szansa, że będzie ich przybywać. Wielu mężczyzn lubi odróżniać się od aktualnie obowiązującej mody lub po prostu w garniturach jest im wygodnie i czują się w nich bardziej atrakcyjni. Można więc śmiało stwierdzić, że garnitury nie znikną z branży odzieżowej, a nawet w najbliższym czasie będzie można obserwować wzrost ich popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.