Kategorie:

Ocieplenie marynarki na zimę – ciekawe pomysły

Wiadomo nie od dziś, że Polska jest krajem, w którym panują zarówno ciepłe, jak i zimne pory roku. W związku z tym zawsze należy pamiętać o dopasowaniu swojej garderoby do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i temperatur. Niektóre ubrania, takie jak marynarki mogą być za cienkie, gdy na dworzu jest bardzo zimna. Z drugiej strony miłośnicy takiej odzieży nie chcą z niej rezygnować i szukają różnych sposobów na ocieplenie.

Okazuje się, że istnieją pewne sposoby, dzięki którym możliwe jest zadabanie o własny komfort termiczny, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego, stylowego wyglądu. Dzięki poniższym pomysłom wcale nie trzeba rezygnować z noszenia swoich ulubionych marynarek nawet w sezonie zimowym.

Koszule z ciepłych materiałow

Jednym z ciekawszych i skuteczniejszych rozwiązań wspomnianego wyżej problemu jest zakładanie cieplejszych koszul wykonanych na przykład z bawełnianej flaneli, w cieńszej, bardziej eleganckiej wersji, która nie kojarzy się z odzieżą roboczą. Takie ubrania pojawiają się w ofertach wielu marek odzieżowych. Produkty tego rodzaju zapewniają dużo większy poziom ciepła, w porównaniu z koszulami wykonkanymi z innych materiałów. Poza tym są one bardzo przyjemne w kontakcie z ciałem, a to przekłada się na bardzo wysoki komfort użytkowania. Koszule tego rodzaju najlepiej zakładać do spółki z mniej formalnymi krawatami kaszmirowymi, wełnianymi, itp. Ciepła alternatywą dla flaneli jest dżins albo grube oxfordy.

Ocieplacz w formie kamizelki

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują specjalne ocieplacze w formie kamizelek. Dawniej były one często użytkowane przez pracowników fizycznych, jeźdźców czy też myśliwych i nie kojarzyły się z eleganckimi stylizacjami. Dzięki coraz częstszemu mieszaniu mody eleganckiej ze sportową kamizelki w formie ocieplaczy zaczęły tracić swój typowo roboczy i sportowy charakter. Takie elementy garderoby są dzisiaj dużo cieńsze i bardziej eleganckie. Produkuje się je z bawełny, wełny, kaszmiru albo cienkiego zamszu. Zapewniają one nie tylko atrakcyjny, elegancki wygląd, ale również wysoki poziom komfortu termicznego w chłodniejsze dni. Nic więc dziwnego, że ich popularność stale rośnie. Alternatywą są nieformalne kamizelki, które może nie zapewniają mocnego docieplenia, ale stanowią dodatkową warstwę materiału i wpływają korzystnie na estetykę całej stylizacji.

Cienki golf lub kardigan sposobem na dogrzewanie

Alternatywnym rozwiązaniem dla koszul są cienkie golfy bazujące na eleganckiej dzianinie. Świetnie prezentują się w bardziej eleganckich oraz mniej formalnych stylizacjach, a nawet garniturach. Ich materiał zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania oraz odpowiedni poziom ciepła.

Jednym z najbardziej klasycznych sposobów docieplania marynarki jest jednak kardigan. Swetry takie posiadają duży dekolt, który umożliwia estetyczne wyeksponowanie koszuli i krawata. Pod wieloma względami takie ubranie przypomina tradycyjne kamizelki, jednak jest o wiele cieplejsze. Dobrym wyborem są też swetry z trójkątnym dekoltem w stylu v-neck. Można je umieszczać pod marynarkami i garniturami reprezentującymi bardziej luźny, sportowy styl. Oprócz dogrzewania, spełniają one funkcję estetyczną i świetnie komponują się z różnymi stylizacjami oraz stanowią ciekawe, mocne akcenty kolorystyczne, szczególnie w barwie fioletowe, pomarańczowej czy też butelkowej zielonej.

Oczywiście marynarki można dogrzewać również przy pomocy wielu innych elementów ubioru, takich jak na przykład tradycyjne swetry z okrągłym dekoltem, grube golfy, a nawet podkoszulki. Rozwiązań jest więc bardzo wiele i każdy może je dopasować do własnych potrzeb oraz upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.